Carrie Henn Movies and Career Information

Carrie Henn profile image
Taurus
May 07, 1976
Panama City
Actor
Carrie Henn, właściwie Caroline Marie Henn – była amerykańska aktorka, znana z roli Rebbecki "Newt" Jorden, osieroconej dziewczynki, która trafia pod opiekę Ellen Ripley w filmie Jamesa Camerona Obcy – decydujące starcie. W roku 1987 udział w projekcie Camerona przyniósł jedenastoletniej wówczas Henn nagrodę Saturna dla najlepszego aktora dziecięcego. Tego samego roku była nominowana do Nagrody Młodych Artystów. Szesnaście lat później Henn została także laureatką nominacji do DVD Exclusive Award za komentarz w wydaniu DVD Kwadrylogii Obcego. Po udziale w Obcym, nigdy więcej nie udzielała się jako aktorka. Ojciec Carrie był oficerem United States Air Force. Na początku lat osiemdziesiątych ona i jej rodzina przeniosła się do Anglii; to tam Carrie wzięła udział w castingu i w rezultacie otrzymała rolę Newt. W roku 1994 Henn ukończyła Atwater High School w Atwater w stanie Kalifornia. Następnie uczęszczała na California State University, Stanislaus, uczelnię znaną także jako Stanislaus State, w Turlock, gdzie studiowała bibliotekarstwo.
  • Carrie Henn Movies before 2014
  • Aliens 1986

Although updated daily, all theaters, movie show times, and movie listings should be independently verified with the movie theatre.
Contact mrmovietimes.com for information or comments. Please read the mrmovietimes.com Privacy Policy and terms of use. Enjoy the movie!
Copyright © 2015 Movie Times, Inc. Site Map | Site List | Google+

Help mrmovietimes.com Fight Cancer

Partners: Ujena Swimwear

Page rendered in 0.2420 seconds